sobota, 6 czerwca 2015

Nieśmiałość, czy jest w niej coś dobrego ?

Jestem bardzo cichą i nieśmiałą dziewczyną. Uważam, że nieśmiałość to moja najgorsza cecha, nie umiem swobodnie rozmawiać z nowo poznanymi ludźmi, wolę stać z boku, przysłuchiwać się. Czemu ? Chyba dlatego, że nie chcę wyjść w ich oczach na ,,głupią", uważam że to co powiem mogą źle odebrać. Ale przecież lepiej rozmawiać z ludźmi, niż nigdy się nie odzywać. Czuję się swobodnie jedynie w otoczeniu bliskich przyjaciół i rodziny, przy nich jestem bardzo otwarta. Ale o poznaniu kogoś nowego nie ma mowy. Nieśmiałość wiąże się z trudnością wyrażania własnego zdania, poczuciem samotności, niską samooceną. Uważam, że bycie nieśmiałym bardzo utrudnia życie.


Ale czy nieśmiałość ma tylko złe cechy ? Przecież lepsze to, niż wielkie samouwielbienie i egoizm. W niektórych sytuacjach, naprawdę lepiej nic nie mówić. Będąc nieśmiałym, jesteśmy bardziej tajemniczy, anonimowi. Niektórzy właśnie te cechy cenią w ludziach. Dzięki niej unikamy konfliktów, nikomu nie przeszkadzamy. Będąc nieśmiałym, najlepiej otaczać się zaufanymi przyjaciółmi, tymi przy których czujemy się dobrze, swobodnie. I choć nie lubię w sobie tej cechy, to nie próbuję na siłę się zmieniać. Jesteś nieśmiała ? Bądź sobą i się nie zmieniaj. Ceń się taką jaka jesteś :)


  
  
        

A wy co o tym myślicie ? Nieśmiałość komplikuje życie, czy wręcz przeciwnie ? :)


53 komentarze:

 1. masz racje niesmiali mają gorzej :) wiem bo sama jestem zawsze podziwiałam takie śmiałe przebojowe osoby

  OdpowiedzUsuń
 2. Wśród znajomych i bliskich jestem szalona, ale przy nowo poznanych osobach jestem tak samo nieśmiała..
  Pozdrawiam! ;)

  terefereitede.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieśmiałość może utrudniać życie, dlatego też trzeba z nią walczyć ^^
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tak samo :) Też jestem nieśmiała. Tylko gdy jestem z przyjaciółką to dopiero wtedy potrafię się otworzyć i gadać normalnie. Również mam takie coś, że jak gadam z jakimś takim przystojniejszym chłopakiem to nie chcę mu patrzeć w oczy bo mam tak bardzo niską samoocenę, że czuję się przy nim jak bestia. Wolę patrzeć w podłogę chociaż wiem, że to niekulturalne. Fajny post i zapraszam do mnie: http://paullalife.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jak poznaje nowych ludzi to jestem nieśmiała :))
  Pozdrawiam cieplutko.
  stay-possitive.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rację :)
  Ładny top!
  http://everything-by-me.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Wg mnie nieśmiałość dość mocno komplikowała mi życie, byłam introwertyczką, aż skrajną, ale udało mi się wyjść do ludzi i troszkę nauczyć się przebojowości :) teraz jest mi zdecydowanie lepiej i... chyba łatwiej :D
  pozdrawiam
  Vivi:)
  Vivienne Night Blog

  BLOG | BLOGLOVIN' | TWITTER | FACEBOOK

  OdpowiedzUsuń
 8. też jestem nieśmiała i u mnie to ma raczej więcej wad, wygadane osoby mają łatwiej w życiu - tu się zakręcą, tam coś pobajerują i łatwiej im choćby znaleźć pracę na wakacje czy wyciągnąć od kogoś notatki z wykładów. im jestem starsza tym bardziej denerwuje mnie ta nieśmiałość... ale dobre strony tez oczywiście ma, tylko niestety trochę mniej.. :D
  pozdrawiam

  ordinaryarsonist.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jestem osobą nieśmiałą i tak samo jak Ty mam tak samo z nowo poznanymi osobami,a z przyjaciółmi, rodziną jestem odwrotnością nieśmiałości. Bardzo nie lubie w sobie tego, ponieważ utrudnia mi to funkcjonowanie,gdy poznaję nowe osoby lub jestem w nowej sytuacji. Chciałabym to zmienić ale nie wiem czy mi się to uda :P

  Bardzo proszę o poklikanie w linki u mnie w poście,bardzo mi na tym zależy. Jeżeli poklikasz napisz,a ja się odwdzięczę.Jak chcesz weź udział w konkursie :)

  http://martynencjatestuje.blogspot.com/2015/06/wishlist-konkurs.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajny wpis :)
  mynightmare1410.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozumiem co czujesz,bo jestem równiez osobą niesmiała i ta cecha często moje zycie komplikuje.Bo nie mogę w pełni wyrażac własnego zdania itp.Czasamai chciałabym byc odważna bardziej.Często przez moja nieśmiałośc ludzie postzegaja mnie za osobę niemiłą.Kiedy poznaja mnie bliżej zmieniają zdanie.Tylko przy bliskich moge się zachowywać swobodnie. Swietny post :) http://aparatkaa97.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Nieśmiałość jest na pewno bardzo urocza i kojarzy się ze skromnością, ale trzeba wiedzieć, kiedy zawalczyć o swoje :) Ładne zdjęcia ;)
  http://sloiczeknutelli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Śliczne zdjęcia i ciekawe notki <3

  Coś czuję, że będę wpadała tu codziennie :3

  Zapraszam do mnie :*

  Wspólna Obserwacja :) ?

  http://believeinhimselfx33.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem osobą nieśmiałą. Według mnie to moja najgorsza wada. Jestem bardzo cicha i trudniej nawiązuje nowe znajomości. Tak jak ty się nie odzywam, nie mogę. Boję się, że palne coś głupiego.
  http://alia-natalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeszcze kilka lat temu byłam bardzo nieśmiała teraz to się zmieniło - pewność siebie jest moją mocną stroną :)
  Uważam, że nieśmiałość jest negatywną cechą, tacy ludzie mają gorzeej :/

  Piękne zdjęcia!
  http://inaa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja jestem strasznie nieśmiała. Nie lubię w sobie tej cechy, dlatego próbuję ją czasem zwalczyć, ale nie zawsze się udaje...

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Dla mnie nieśmiałość to bariera nie do pokonania. Od dawna stoję na uboczu gdy moi znajomi świetnie się bawią a ja boje się podejść i zagadać bo boje się ich reakcji. Pozdrawiam cieplutko http://www.pomyslowa-wiki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajna bluzka ;)
  http://jullia2452.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Myślę, że nieśmiałość może komplikować życie, bardzo fajne zdjęcia :)

  zapraszam do mnie:
  http://anita-turowska.blogspot.com/2015/06/czas-wymyka-mi-sie-z-rak-trzecia.html

  OdpowiedzUsuń
 20. Nigdy nie byłam nieśmiała, moja pewność siebie zawsze pomagała mi w realizacji celów :)

  http://alestilos.blogspot.com/ Buzia :*

  OdpowiedzUsuń
 21. też jestem nieśmiała, wolę stac na boku w nic się nei wtrącać, a jak gadam z kimś nowo poznanym, nie daj Boże, żeby był to jeszcze jakiś przystojny chłopak, to od razu staję się cegłą :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam ten sam problem :(

  http://askers-aaskers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie spodziewałam się, że jest tyle nieśmiałych osób. Zazwyczaj wszyscy rozmawiają, a ja tylko siedzę cicho i patrzę w jeden punkt -,-. Często dochodzi do sytuacji, że muszę być z kimś nieznajomym. Moje myśli wyglądają wtedy tak: "Magda, powiedz coś, nie możesz ciągle siedzieć tak cicho". Bardzo utrudnia mi to życie.

  Mądra notka. Pozdrawiam,
  Do what you love - klik

  OdpowiedzUsuń
 24. Może trochę komplikuje, bo ktoś chce zagadać a może pomyśleć że jest tzw. DIVĄ i pomyśli że nie warto gadać ...

  http://missstyle21.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja swego czasu byłam bardzo nieśmiała. Teraz też jestem, ale wydaje mi się, że trochę to zwalczyłam. Staram się w każdej sytuacji być odważną i z upływem czasu, to daje korzyści :)
  Co powiesz na wspólną obserwację? Zacznij i mnie poinformuj, a na pewno się odwdzięczę ;) Mój blog - klik

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja sama jestem nieśmiałą osobą, lecz nie na tyle żeby nic nie mówić. Ogólnie to ja uwielbiam gadać, ale przy mniej znanych osobach to jestem właśnie bardziej cicha.

  zuzgga.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Kochana bardzo przyjemnie czytało mi się ten wpis. Z nieśmiałością bywa różnie, wszystko zależy od sytuacji. Ja nigdy nie należałam do nieśmiałych, przez co wiele razy narażam się ludziom, no ale co zrobić- taka już moja natura :))

  OdpowiedzUsuń
 28. też często tak mam, chociaż próbuję to zmieniać..
  uważam, że bardzo komplikuje życie.. ;d

  http://triviaaboutme.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 29. odważny strój;) świetny .
  obserwuje
  http://malenkafotografia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 30. Jak dla mnie nieśmiałość to nic dobrego, lepiej być otwartym na nowe znajomości, ale jeśli komuś właśnie nieśmiałemu to nie przeszkadza, nie można go za to krytykować, każdy żyje tak jak chce ;p
  http://somethingforyou0.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Ładne zdjęcia i fajny post. :)
  Zapraszam do mnie: http://rikaa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 32. Mam ten sam problem, też jestem nieśmiała i mam problem z kontaktem z nowymi ludźmi, ale staram się nad tym pracować. Pocieszam się, że może z wiekiem przejdzie, hah. :)
  Super pościk!
  okejkaaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. ja ostatnio dopiero zauważyłam jak wiele trace przez nieśmiałość;)

  http://przyszlosczapisanawterazniejszosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 34. Czasem rzeczywiście to komplikuje życie. Wtedy trzeba się nauczyć przebijać czasami tę nieśmiałość. :) Ja jestem nieśmiała i w wielu przypadkach po prostu nie wiem jak rozmawiać z ludźmi. To moja największa bariera.
  http://oczyoutsidera.blogspot.se

  OdpowiedzUsuń
 35. Czasami trzeba być śmiałym :) Inaczej nigdy nie znajdzie się przyjaciela czy wymarzonej pracy :)
  Obserwuję i liczę na uczciwy rewanż.
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 36. w dzisiejszych czasach wręcz trzeba być śmiałym , inaczej się "zginie"


  www.konieczkoo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 37. to zależy jak na to spojrzysz, ale na pewno nie jest to łatwe.. nieśmiałość ma dwie strony medalu :)
  zapraszam do siebie : http://zatrzymacchwileulotne.blog.pl/ zachęcam do komentowania jeśli coś Ci się spodoba i do kliknięcia LUBIĘ TO na facebooku ( możesz tam trafić bezpośrednio z bloga) :) pozdrawiam !:*

  OdpowiedzUsuń
 38. oj, kiedyś również byłam baaaardzo nieśmiała, ale jakoś to przezwyciężyłam, sama nie wiem jak, po prostu nagle ten lęk przed ludźmi mi przeszedł, można by powiedzieć, że od tak. :)
  moim zdaniem ta moja nieśmiałość raczej mi komplikowała życie i raczej nie znalazłam do tej pory pozytywów tego zachowania, teraz jest o wiele lepiej. :)
  mogłabyś kliknąć w baner choies u mnie? byłabym bardzo wdzięczna.
  http://berry-lifestyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 39. Też należę do osób nie śmiałych stram się z tym wlaczyć. Myślę, ze czasem może to skomplikować życie. Bardzo fajne zdjecia, pozdrawiam Madda
  Blog Maddy -> klik

  OdpowiedzUsuń
 40. no niestety u mnie w większości komplikuje, ale walczę z tym! :)

  Dziękuje ślicznie za komentarz ♥
  LIFE PLAN BY KLAUDIA

  OdpowiedzUsuń
 41. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 42. Śliczna bluzka!
  fashion--twins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 43. Nieśmiałość nie jest zła, lekko utrudnia życie, ale jest lepsza niż wielka pewność siebie :)

  lifeee-is-beautiful.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 44. Ja też kiedyś byłam nieśmiałą ale teraz już zaczynam być bardziej pewna siebie
  Buziaki ;*
  crazyy-mee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 45. Ja też jestem dość nieśmiała, ale z czasem się otwieram. Nieśmiałym ludziom na pewno jest ciężej w życiu, ale myślę, że nie jest to też zła cecha. Tak jak napisałaś - trzeba się cenić takim, jakim się jest ;)
  http://home-everywhere.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 46. JA jestem raczej pewna siebie,ale osoby nieśmiałe zawsze mnie urzekają :)
  http://typical-writers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 47. Ja też jestem nieśmiała, ale też zależy kiedy ;)

  Obserwuję (jeśli spodoba Ci się mój blog, również go zaobserwuj, sprawi mi to wielką radość)
  Zapraszam:
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 48. Czasami nieśmiałość trzeba przełamać, tego da się uczyć, jednak jest ona dobra właśnie ze względu na anonimowość - i to się ceni. Moją nieśmiałość uważam za przekleństwo i błogosławieństwo, bo ona sama z siebie wie, kiedy się ujawniać a kiedy nie :D pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 49. nieśmiałość to zwyczajna ludzka cecha :) uważam że nie
  ma w tym nic złego, czasem tez przejawiam taką cechę :)
  nie ma co się zmieniać na siłę, nieśmiałość jest słodka :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 50. Sama od zawsze byłam bardzo nieśmiała i nie lubiłam zbytnio poznawać nowych osób bo zawsze na początku czułam się w ich towarzystwie bardzo niekomfortowo. Jednak z wiekiem zaczęło mi to mijać i może teraz nie jestem mega przebojową osobą, bo po prostu nie mam takiego charakteru to już nie przeszkadza mi poznawanie nowych osób a wręcz przeciwnie jest to dla mnie przyjemność. Nieśmiałość może trochę przeszkadzać w życiu, ale można ją trochę przełamać :)

  OdpowiedzUsuń
 51. Świetny artykuł
  http://niesmialosc.com.pl

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego prowadzenia bloga ♥
Spodobał Ci się blog ? - zaobserwuj ♥
Wchodzę w każdy link pozostawiony w komentarzu ♥