sobota, 15 sierpnia 2015

Jakim typem osobowości jesteś ?

Heej!
Też uważacie, że te słoneczko ostatnio za dużo szaleje ? Ja bardzo lubię upały, ale te ostatni tygodnie to lekka przesada. Ale chociaż jest typowo wakacyjna pogoda :)
Dzisiaj przychodzę do was z nieco innym postem. Typy osobowości... gdy pierwszy raz o nich usłyszałam, bardzo mnie zaciekawił ten temat. Ta różnorodność ludzkich charakterów. Każdy jest inny, nie składa się z tylko jednego typu, ale z kilku, jednak jeden pasuje do niego najbardziej. Typy osobowości wyznaczają wszystkie cechy charakterystyczne człowieka, jego odczucia i myśli oraz postawy, typowe zachowania oraz sposoby radzenia sobie z problemami.
Sangwinik- jest osobą towarzyską, beztroską. Cechują go poczucie humoru i optymizm.Jest dość otwarty na relacje z innymi ludźmi. Nie przeszkadza mu znajdowanie się w centrum zainteresowania - wręcz to lubi. Sangwinik może przejawiać chęć dominacji, wyrażać swoje władcze podejście, niekiedy spogląda na innych ludzi jakby "z góry". Bywa dumny, ale też emocjonalny i spontaniczny, z dużym poczuciem humoru. Sangwinicy są twórczy, entuzjastyczni, bardzo lubią przyjmować i odwzajemniać komplementy. Bywają gadatliwi i lekko niefrasobliwi.
Niestety, to co stanowi o ich  zaletach, może przerodzić się w dużą słabość. Sangwinikowi daleka jest postawa asertywna, gdyż mówienie „nie” sprawia mu duże trudności. Sangwinik jest dość chaotyczny i roztargniony. Często obarcza się nadmiarem obowiązków, których później nie jest w stanie zrealizować. Punktualność nie jest jego mocną stroną, raczej cechuje go spóźnialstwo. Sangwinika można szybko i dość łatwo rozpoznać, ponieważ lubi on być w centrum uwagi, swoim zachowaniem i strojem zwraca na siebie uwagę. Modna fryzura, dużo biżuterii, kolorowe ubrania – to cechy charakterystyczne sangwinika.


Choleryk- jest typem pobudliwym, który cechuje się silnym przeżywaniem emocji, aktywnością i dużą energią życiową. Choleryk pragnie dominować, przewodzić innymi, organizować pracę swoją oraz innych osób, oczekując przy tym od innych osób podporządkowania się oraz uznania. Charakteryzuje się uporem oraz szybkim, dość często nieprzemyślanym działaniem, wypowiadaniem słów, których potem żałuje. Cholerycy bywają zakompleksieni, mogą wyrażać swoją silną wolę poprzez postawę i gestykulację - uderzenie pięścią w stół czy wysuwanie palca wskazującego w kierunku rozmówcy. 
Choleryka cechuje zbytnia pewność siebie, która łatwo może przerodzić się w zwykłą arogancję. Jego upór może być zgubny. W kontaktach międzyludzkich choleryk nie jest najłatwiejszy we współżyciu. Dzieje się tak ze względu na to, że słowo „przepraszam” rzadko pada z jego ust. Jego pęd do celu jest niekiedy tak silny, że idzie do niego bez względu na konsekwencje. Choleryk jest konkretny i nie lubi tracić czasu.


Flegmatyk- spokojny, zrównoważony, wszędzie, gdzie się pojawi wprowadza harmonię. Jego spokojna natura wykazuje jednak duże poczucie własnej wartości. Jest osobą doskonałą we współżyciu: bezkonfliktowy, lubiany, często bywa mediatorem. Nie jest zbyt ufny, raczej postrzegany jako chłodny i zdystansowany. Umie i lubi obserwować innych ludzi, posiada w sobie dość duże pokłady współczucia, jest również dyplomatyczny. W pracy nie lubi pośpiechu, narzucania szybkiego tempa działania, gdyż jest raczej powolny w działaniu. Flegmatyk potrafi uważnie słuchać i zachowuje spokój nawet w sytuacjach, w których jego otoczenie tego nie potrafi.
Niestety, flegmatyk często pozostaje w cieniu i nie potrafi się wybić.Ma duże trudności z podejmowaniem decyzji. Jest powolny i nie lubi zmian. Swoje uczucia ukrywa. Ceni sobie ciszę, samotność i spokój.Melancholik-  jest typem pesymistycznym, lękowym. Ma negatywne podejście do przyszłości, życia, siebie, jak również do codziennych spraw. Melancholik miewa kłopoty z podejmowaniem decyzji oraz brakuje mu wiary w siebie. Są wrażliwi na krytykę, dość obraźliwi i nerwowi. Melancholicy mają skłonności do zadumy, są raczej spokojni i wyciszeni, mało elastyczni w działaniu. Często marzą i oddają się zadumie. Melancholik bywa pełen skrajności, silnie przeżywa zarówno uniesienia emocjonalne, jak i depresje. Jest perfekcjonistą. Całe życie goni za doskonałością. Charakteryzuje go niemalże paranoiczna dbałość o szczegóły. Melancholik jest sprawiedliwy, zorganizowany i lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Jeżeli musi coś zrobić, wcześniej wszystko sobie zaplanuje . Melancholik jest ostrożny w trakcie doboru przyjaciół, ale wówczas jest skłonny do poświęceń i sumienny, wrażliwy na problemy innych ludzi, umiejący ich uważnie słuchać. Nie lubi znajdować się w centrum uwagi, źle znosi krytykę i doszukuje się jej w osobistych, nawet mniej groźnych uwagach. 
Melancholik nie lubi pracować pod presją czasu. Ponieważ nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, może popadać w głęboką depresję. Jego motto, to: „porządek, porządek, porządek”. W ubiorze i sposobie zachowania cechuje go klasa i elegancja. W przeciwieństwie do pstrokatego i kolorowego w ubiorze sangwinika, melancholik woli proste formy i kroje.

Sukienka- Textil Legginsy- Soyelle.pl Lity- Perfect Style Bransoletka- Żana
Siebie postrzegam jako melancholika, bo choć posiadam również cechy sangwinika i flegmatyka, jednak pesymizm, spokój, rozmarzenie- to cała ja! :D
Mam nadzieję, że ilość tekstu was nie przeraziła i  wytrwacie do końca :) Osobiście uważam, że to ciekawy temat ( przynajmniej dla mnie ^^).


A do ciebie, który typ osobowości pasuje najbardziej ? :)

71 komentarzy:

 1. Bardzo ładna sukienka. :)

  Zapraszam do mnie,będę wdzięczna za poklikanie w postach. :)
  http://evelinololove.blogspot.com/2015/08/wspopraca_13.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudne zdjęcia bardzo w mim stylu <3
  Obserwuję ;)

  http://rubik514.blogspot.com/2015/08/continuous-trips.html

  OdpowiedzUsuń
 3. ja w sumie nie jestem w żadnym z tych typów może połączenie kilku :) zapraszam filmymarzen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna sukienka. Tak właściwie to nie wiem jakim typem osoby jestem, chyba każdej po trochu.

  zapraszam i proszę o kliknięcia w linki, to dla mnie bardzo ważne http://by-paolka.blogspot.com/2015/08/idz-do-przodu-wishlist.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wierzę w żadne ustalone typy osobowości, bo każdy jest "zlepieniem" kilku. Nie lubię uogólniać. :)
  Bardzo ładny kolor włosów.

  http://teyzz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja raczej postrzegam siebie jako sangwinik :)
  Ładne zdjęcia i stylizacja.
  Pozdrawiam.

  Nitka Blog

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje mi się, że jestem mieszanką wszystkich osobowości, nie umiem się określić. Masz rację każdy jest inny i wyjątkowy i właśnie to jet piękne! Śliczna sukienka!
  Zapraszam do mnie na nowy post
  http://weliveaswedreamaloneq.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wierze w typy osobowości :)
  http://nataliaxxxsmile.blogspot.com/ i http://natalia1010110101001.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jestem raczej połączeniem tych wszystkich typów. Super zdjęcia :)

  http://rules-are-boring.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jestem raczej mieszanką tych wszystkich typów. Z każdego z nich posiadam kilka cech.
  Post bardzo ciekawy, więcej takich! Wyglądasz świetnie!

  Pozdrawiam, I am Angelika - klik!

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne buty. Wydaje mi się, że jestem połączeniem Sangwinika z Cholerykiem :x
  Zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakoś nie umiem się określić!
  Cudowne zdjęcia i post!

  delightlifee.blogspot.com
  Porady Ciekawostki Moda ♥

  OdpowiedzUsuń
 13. Do mnie najbardziej pasuje typ sangiwinika :D. Śliczne zdjęcia. Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawy post :)
  pozdrawiam i zapraszam www.agatabasiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Chyba żaden typ do mnie nie pasuje ;/
  Klikniesz w linki w nowym poście będę wdzięczna ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. lovely post, have a nice weekend!

  http://www.itsmetijana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Chyba zdecydowanie jestem pierwszym typem :P

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajne włosy ;)
  http://tulipan4212.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Pierwszy typ, haha!

  Ja już obserwuję, mam nadzieję, że się odwdzięczysz! ^^
  Mój blog, zapraszam!:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Odnoszę wrażenie, że jestem mieszanką wszystkich typów osobowości, oprócz choleryka. Trudno to tak jednoznacznie określić :D Pozdrawiam!
  indywidualnyobserwator.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. AAA I am in love with your style! thanks for sharing this is super fun to read:) Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  kisses

  http://www.theclosetelf.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo ciekawy pomysł na post. :)
  Ja w sumie sama nie wiem kim jestem :D
  Na pewno pomieszaniem wszystkich typów na raz. :))
  Jeden rodzaj bardzo trudno mi wybrać. :)
  Pozdrawiam ♥
  http://princessdooomiii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Śliczne buty! Chyba też jestem bardziej typem melancholika, może nie wszystkie cechy sie zgadzają, ale większość tak. Według mnie to też jest całkiem ciekawy temat i post bardzo miło sie czytało ;)
  www.sophieasaqueen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetny i pouczający post :) Ale ja jakoś nie mogę się zdecydować, któą z osobowości jestem, może z czasem się to zmieni :)

  http://m-grabowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. swietny kolor wlosow :D
  obserwuje
  mogłabys poklikac u mnie ? http://faashionpashion.blogspot.com/2015/08/news.html

  OdpowiedzUsuń
 26. Mam po trochu z każdej osobowości, w zasadzie to nie wiem, która pasuje do mnie najbardziej ;) może choleryk? Bardzo fajnie wyglądasz
  http://przygody-mileny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Super post tak jak ty na tych cudownych zdjęciach.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
  http://wiktoriaolczak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja nie wiem kim jestem dokładnie :D
  http://official-patty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 29. Chyba jestem Melancholikiem, śliczne lity:) Czy mogłabyś poklikać w linki w ostatnim poście? To dla nas bardzo ważne:) +może obs za obs? http://fashiongllam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 30. no to wyszło ze jestem cholerykiem
  http://happinessismytarget.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Piękna sukienka.
  Zapraszam do mnie:

  http://askers-aaskers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 32. Chyba jestem cholerykiem ;) http://themessofbookie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 33. My obserwujemy, czekamy teraz na Ciebie:) http://fashiongllam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 34. Sangwinik pomieszany z Flegmatykiem XD. Ładne zdjęcia.
  http://modoemi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 35. trudno mi powiedzieć, z każdego mam po trochu, czasem za dużo widać we mnie choleryka, ale mimo wszystko na 100% nie potrafiłabym się dopasować :)

  prześliczne lity, uwielbiam te buty a na tobie wyglądają świetnie x
  obserwuję!
  http://baeionce.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 36. Fajne włosy ;>
  Mega blog ;)
  Zapraszam do obserwacji ; flarri.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 37. do mnie raczej wszystko po trochu xD
  pokliaksz w linki u mnie?
  Mój blog - byAjina

  OdpowiedzUsuń
 38. świetna stylizacja :)
  Zapraszam do siebie
  skajka.blogspot.com
  Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 39. 99% procent sangwinika i 1% choleryka :) Jakaś taka dziwna ta mieszanka... Piękna stylizacja, a leginsy najcudowniejsze na świecie!

  Zapraszam do mnie na kuchenną bitwę :)
  KONIEC Z BYCIEM MENDĄ KUCHENNĄ #1

  Niepokonana przez blender
  LadyinBlack

  OdpowiedzUsuń
 40. Każdy trochę mnie opisuje więc trudno mi jest wybrać. A co do pogody to na szczęście robi się już chłodniej! Bardzo ładne zdjęcia :)
  A może obserwujemy? :)

  http://inspirationandvictoria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 41. Sama nie wiem jaki opis do mnie pasuje! Kazdy z nich ma jakas czastke dla mnie :D
  Jak zwykle swietne zdjecia! Jejku lity i rajstopy w krzyze! *_*! ... Sama bym sie zabila w tych butach no ale one sa takie piekne :D

  Versjada (KILK)

  OdpowiedzUsuń
 42. Chyba najbardziej przypominam sangwinika. :) Ładne zdjęcia, takie wakacyjne z tym kolorem włosów.. ^^ KLIK

  OdpowiedzUsuń
 43. Sangwinik, choleryk znacznie do mnie pasują :).
  Bardzo fajny blog :).
  -------------------
  Mini konkurs! Kliknij w banner sheinside( sprawdzam) w bocznym pasku.
  Napisz w poście czy kliknelaś i link do bloga.
  A ja wylosuje blogi, które polece w poście, a jeden umieszcze w bocznym pasku 'czytam'.
  Mój Blog - klik!
  -------------------
  ZAPRASZAM! I DZIĘKI.

  OdpowiedzUsuń
 44. Sangwinik i choleryk. Typowo xD
  http://ci-nnamon-girl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 45. Dzięki tobie dowiedziałam się , że jestem sangwini"iem (Nie wiem czy dobrze napisałam :D )
  Świetny post i stylizacja :)

  niepowaznanastolatka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 46. najbardziej chyba pasuje do mnie choleryk i sangwinik
  no no ciekawie haha
  szarpana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 47. Ja chyba najbardziej jestem sangwinikiem, hahaha

  http://large-means-beatiful.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 48. Wydaje mi się, że najbardziej pasuje do mnie sangwinik, ale raczej z każdego typu coś posiadam ;)
  Śliczna stylizacja i świetne zdjęcia! :*

  Pozdrawiam,
  terefereitede.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 49. Ja to chyba jestem jakaś dziwna ale z każdego typu coś by się u mnie znalazło ;)

  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 50. Nie mam pojęcia, którym typem jestem! Z każdego coś.. :D
  Ania Podlecka - KLIK - poklikasz w linki?

  OdpowiedzUsuń
 51. O tak, ludzka natura jest naprawdę zaskakująca. Zawsze lubię ją badać, zastanawiać się, obserwować. Lubię myśleć o tym, co jest wwewnątrz jakiejś osoby, badać gesty, słowa, sposób bycia. W ten sposób można łatwo wywnioskować jakimś ktoś jest człowiekiem, czy moglibyśmy na niego liczyć, czy jest odpowiedzialny, czy raczej nie. Naprawdę polecam taką zabawę, bo można się nauczyć wiele o samym sobie.
  Z przedstawionych przez Ciebie typów najbardziej pasuje do mnie Melancholik. Emocje, wrażliwość, chwilowa niepewność siebie. To takie główne cechy, które bym do siebie dopasowała. No i ja zawsze lubię rozmyślać, oddawać się kontemplacji. Lubię się zatrzymać, nie chcę wiecznie gdzieś pędzić. Chcę być.
  W każdym razie podoba mi się ten post. Na pewno z korzyścią dla mnie. :) Fajna koszulka. A włosy - sama nie wiem czy bym się na takie kiedykolwiek zdecydowała. Raczej nie.

  Jesli masz ochotę to zapraszam do siebie :)
  somethingdiffernet-imagine.blogspot.com

  Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 52. Melancholik albo flegmatyk, ale niektóre cechy sangwinika też do mnie pasują :D
  Poszerzając horyzonty - Klik!

  OdpowiedzUsuń
 53. Mnie opisuje połowa pierwszego typu osobowości i połowa drugiego, więc nie mogę tego uogólnić :)
  Bardzo ładna stylizacją :D
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 54. Myślę, że mam tak samo jak Ty :) przy okazji, cudowne buty :3
  obserwuję i zapraszam do siebie. mam nadzieję, że się spodoba i też zaobserwujesz :)
  http://tallkie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 55. super post, ciekawe zdjęcia :)
  mój blog: thisismyworld425.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 56. super wyglądasz :)
  eunikovakinga.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 57. genialna stylizacja i wspaniełe buty :3
  zapraszam http://othercolorsoflife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 58. mam wielką prośbę, mogłabyś poklikać u mnie w linki? Będę bardzo wdzięczna :)
  http://tallkie.blogspot.de/2015/08/lucluc.html

  OdpowiedzUsuń
 59. Świetne włosy♥ Ja nie mam swojego typu bo w każdym jest tyle samo moich cech :)
  Zapraszam http://kisieltruskawkowy.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 60. Włosy ♥ nie znalazłam swojego typu we wszystkich jest coś ze mnie :)
  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 61. świetny blog! <3 na pewno będę często wpadać, jeśli chcesz to możemy zaobserwować ;) zapraszam też do siebie, dopiero zaczynam i zamieściłam dzisiaj swój pierwszy post: http://olabugaj.blogspot.com/2015/08/wrocaw.html ;) buziaki! :*

  OdpowiedzUsuń
 62. Jestem cholerykiem :) obserwuję

  OdpowiedzUsuń
 63. zdecydowanie jestem sangwinikiem :)
  cudowne legginsy
  plainess[klik]

  OdpowiedzUsuń
 64. Zdecydowanie sangwinik! :D
  Zapraszam na diy: Nootbook from clouds >k l i k<.
  Pozdrawiam. ^w^

  OdpowiedzUsuń
 65. Masz ładną sukienkę !
  Ładny kolor włosów :)

  OdpowiedzUsuń
 66. Jestem raczej Flegmatykiem :D
  A ty, którym typem osobowości jesteś ?
  Zapraszam do siebie http://nicoleposzyler.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 67. Jej piękne zdjęcia a stylizacja wow ♥
  Bardzo spodobał mi się twój blog więc obserwuję!
  krejzikarola.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego prowadzenia bloga ♥
Spodobał Ci się blog ? - zaobserwuj ♥
Wchodzę w każdy link pozostawiony w komentarzu ♥